Шкільна благодійність. Щиріть або примус? Як перевірити отримувачів?

Коротко щодо благодійних ярмарок у школах.

Напередодні Новорічних свят та Великодня до нас надходять запити щодо перевірки благодійних фондів, задля нужд яких по школам проводять різноманітні заходи – збори речей, солодощів, продаж виробів батькам та дітям. 99% з цих благодійних фундацій ми чуємо кожен рік… вперше! І якщо по регіонах ми можемо не знати про маленькі фонди, що, ймовірно, таки допомагають, але до нас не зверталися щодо сертифікації, або донори знають про них надто багато та по-сусідськи, то коли мова йде про київські шкільні ярмарки, то ми кожного разу дивуємося хто всі ці люди.

Тож коротко по пунктах, яким чином ви самі можете хоча б поверхово перевірити наскільки ваша допомога буде дійсно корисною та вчасною. І наголошуємо: задавати питання благодійним фондам – це нормально!! І вам повинні надавати усі відповіді в обов’язковому порядку!

Поїхали:

  1. Запитайте у Директора та Адміністрації навчального закладу яким чином благодійний фонд запропонував школі провести ярмарок/збір про допомогу? Які документи, фінансові та описові звіти було надано керівництву? Які роз’яснення та обгрунтування та чіткий змістовний опис отримувачів допомоги(місто, кількість, діагноз тощо у відповідності до цілей зборів). Коротше, шукайте у адміністраціїї відповідь чому саме їм треба допомогти?
  2. Вся вищеотримана інформація повинна надійти до батьків дітей в обов’язковому порядку.
  3. Ваша дитина навчається в школі не перший рік, ярмарок у вас кожного року, але благодійні фонди постійно змінюються? Перше й найголовніше – з’ясуйте, куди ж поділися минулорічні благодійники. Прозорі та порядні фонди прагнуть співпрацювати на постійній основі з навчальними закладами, постійно звітувати про діяльність та кому конкретно пішла допомога після кожного заходу. Постійна зміна благодійників каже про те, що керівництву закладу все одно з ким працювати, а батьків таким чином можуть долучити до підтримки шахраїв, ваша допомога піде комусь по карманах.
  4. Запитайте у благодійників безпосередньо наступне: 4.1. Що вони родили та кому допомагали і яким чином протягом року? І як побачити звіт(публічний)? 4.2. Перевірте сторінку в соцмережі благодійного фонду: чи проводили вони вже подібні заходи в навчальних закладах? Як вони описують акцію перед Новим роком(Великоднем) із залученням шкіл? Як відзвітували за попередні акції публічно?
  5. Благодійний фонд підписує із Директором школи відповідний договір про проведення ярмарку/збору. В договорі чітко має бути визначено цілі проведення, період проведення, яким чином фонд відзвітує про отримане та надане отримувачам допомоги таке інше. Управління освіти обов’язково повинне підтвердити, що в курсі запланованого заходу. Тому що це збір матеріальних цінностей або продаж в стінах державного закладу!!

Якщо ви вже вирішили долучитися до благодійної акції, або самі вважаєте за потрібне провести захід в закладі освіти, де навчається ваша дитина, щоб залучити дітей до цінностей допомоги іншим, будь ласка, співпрацюйте лише з перевіреними організаціями. Щоб потім не було соромно перед іншими батьками, а ваші діти не розчарувалися в подальшому.